Kolejne prace w Mazowieckim Domu Aukcyjnym!
Chciałabym ogłosić, że kolejne z moich obrazów zostały przekazane w ręcę galerii – Mazowiecki Dom Aukcyjny! To dla mnie wielka radość, że mogę podzielić się moją sztuką z szerszym gronem odbiorców.
Poniżej krótkie opisy obrazów, które już na dniach będziecie mogli obejrzeć na żywo w galerii Mazowiecki Dom Aukcyjny.
G026:Pi jak wskazuje tytuł, kształtami przypomina literę „P” z greckiego alfabetu, symbolizującą liczby i matematykę.
W kontekście granic, obraz ten bada granice poznania i zrozumienia, prezentując je jako niejasne i trudne do zdefiniowania. Niewidzialne granice w życiu ludzkim, które, choć trudne do uchwycenia, mają fundamentalne znaczenie dla naszego doświadczenia.
Linie jako symbole matematycznej porządkowości, ale też nieprzewidywalności i zmienności ludzkich doświadczeń i relacji.
To jednocześnie metafora ludzkiej wiedzy i niepewności. Refleksja nad nieuchwytnymi aspektami ludzkiego doświadczenia i naszymi próbami nadania im sensu.
G029: Pod osłoną nocy, przedstawia dynamiczną grę kontrastów i minimalistyczną kompozycję. Dominująca, intensywnie czarna płaszczyzna tła wyraźnie kontrastuje z jaśniejszymi, subtelnymi liniami, które tworzą ludzkie kształty.
To praca pandemiczna. Obrazuje nocne rozmowy i sąsiedzkie relacje Włochów. Noc symbolizuje granice między widocznym a ukrytym, między tym, co jawne a tym, co skryte. Między tym co dozwolone, a co nie.
To opowieść o sile i wielkiej potrzebie miedzyludzkich relacji. Wzajemnym wsparciu, potrzebie bycia razem. W obliczu niepewności i trudnych do pokonania barier, emocjonalne i psychologiczne aspekty życia w ukryciu, izolacji, skłaniają do relacji ponad granicami.
G077: Zarys istnienia, minimalistyczna kompozycja skupia się na zgeometryzowanym zarysie ludzkiego ciała, które jest subtelnie osadzone na brzegach płótna. Zarys piersi, choć wyraźnie zaznaczony, postać jakby dopasowana do formy, prosami w ramy płótna to opowieść o cielesności.
Artystka eksploruje tematy feminizmu, kobiecości, po prostu ludzkiej formy.
G079: W ramach cielesności, obraz przedstawia zgeometryzowaną, figuratywną abstrakcję, uproszczoną formę ludzkiego ciała. Ciała tworzącego ramy na energetycznym pomarańczowym tle. To opowieść o energii cielesności.
Artystka roboczo obrazy z wyraźnie wykadrowanymi częściami ciała, abstrakcyjne akty w tym cyklu nazywa obrazami cielesnymi.
Poprzez użycie prostych form i ograniczoną paletę kolorów, Nowatkowska skłania do zastanowienia się nad tym, co jest istotne w naszym doświadczeniu cielesności i jak nasze własne percepcje definiują to, co widzimy.
Serdecznie zapraszam Was do odwiedzenia galerii!
Magdalena Nowatkowska