Cykl

 

Obrazy zapożyczone

 

To przygarnięte fragmenty życia. Nie kreowane przez artystę. Ale wykadrowane już przez niego. W cyklu „Obrazy Zapożyczone” artystka zabiera nas w podróż czystych abstrakcji, zapisów z ulicy, spaceru, kina, koncertu, podróży (…) Autor uwiecznia wycinki rzeczywistości, które nie są jego własnymi tworami. On je odkrywa – przypadkiem, notuje, szkicuje, zapamiętuje je z codzienności (…)

 

To jak wąskie klatki z szerokiej perspektywy życia. Chwile, które wyłamują się z pracowni artysty, bo paradoksalnie to właśnie poza nią napływa najwięcej inspiracji. Ciekawe zestawienia przypadkowych ekspozycji, drobnych elementów i większych obiektów, które na pierwszy rzut oka wydają się nieistotne. Bezcelowe i bez konkretnych funkcji, tylko sąsiadujące ze sobą w przestrzeni publicznej. Jednakże, to właśnie te chwile zatrzymują artystę, inspirują go. „Pożycza” je i uwiecznia, aby bliżej było to, co zachwyciło daleko (…)

 

W cyklu „Obrazy Zapożyczone” artysta podąża za magią ulotnych chwil, które stanowią prawdziwą esencję życia. Odkrywa piękno i znaczenie w tym, co często przechodzi niezauważone. Te obrazy są ukłonem w stronę przypadku, inspiracji i nieoczekiwanego piękna, które odnaleźć można w najmniej oczekiwanych miejscach, momentach, okolicznościach. Piękna dostępnego dla wszystkich, piękna przestrzeni publicznej. To próba docenienia wyjątkowości codzienności, która czasami wymyka się naszej uwadze. A przecież wystarczy na chwile się zatrzymać i popatrzeć. I niemal wówczas pewne, dostrzec.Prace w ramach cyklu: